לפרטים נוספים והרשמה התקשרו עכשיו 09-7719917

בודפשט, פנינת הדנובה ומעבר גשרי הברזל

8 ימים - החל מ- €1,365

לפרטים נוספים צרו קשר

שם (*)

דוא״ל (*)

טלפון

הודעה

שייט על הדנובה - בודפשט, פנינת הדנובה ומעבר גשרי הברזל

קוד טיול - BTU_PP

8 ימים - החל מ- €1,365


בודפשט – מוהאץ' (Mohacs) – אוסייק (Osijek) – בלגרד - אורסובה – נובי סאד – אילוק (Ilok) – ווקובאר (Vukovar) – מוהאץ' - קלוצ'ה (Kalocsa) - בודפשט


אתם מוזמנים להצטרף אלינו לטיול שייט נהרות על נהר הדנובה הקסומה בו תוכלו ליהנות מאחד האטרקציות הגדולות באירופה:
שערי הברזל המפורסמים, בגבול בין רומניה לסרביה. בגבול המרשים תוכלו לצפות מהנופים הכי יפים של הנהר המלכותי.
גלו את בלגרד, הצעירה ומודרנית , ואת בודפשט הקלאסית וטיילו  לאורך 2000 שנות היסטוריה בטיול שייט נהרות בלתי נשכח!


שייט נהרות בבודפשט
שייט נהרות על הדנובה
שייט נהרות על הדנובה

יום 1 : בודפשט

נעלה על סיפון ספינת שייט הנהרות ב-18:00. לאחר קבלת החדרים, נציג את הצוות  בקוקטייל קבלת פנים. בהמשך, תיהנו מארוחת ערב וערב בידור על הסיפון. נפליג לאורך כל הלילה.

יום 2 : מוהאץ' (MOHACS) - אוסייק (OSIJEK) - בלגרד

הבוקר יוקדש לשייט. אחרי כן נצא לטיול אופציונלי לאוסייק (OSIJEK).
בליווי המדריך שלנו נתחיל את הסיור באוסייק, עיירה באזור המזרחי של סלובניה.
העיר נוסדה על ידי הסלאבים, שבנו נמל על הנהר על חורבות העיר הרומית במאה ה- 7.
ב-1526 , הטורקים השתלטו על העיר ונשארו שם למעלה מ-160 שנה והפכו את אוסייק לבירת סלובניה העותומאנית.  אבל ב- 1687, סבלו תבוסה קשה בקרב ועזבו את העיר ללא מאבק.
העיירה נבזזה על ידי האוסטרים, שלא השאירו דבר שיזכיר את תפארתה של האימפריה העותומאנית ובנו מבצר על העיר התורכית ההרוסה.
הסיור שלנו יתחיל בחלק העליון של העיר בו נוכל לצפות על כנסיית סנט פטרוס וסנט פול.
מוכרת בשם "הקתדראלה" , הכנסייה המרשימה הזאת עם הלבנים האודמים והצריח בן ה-90 מ',  נבנתה על ידי הבישוף סטרוסמאייר, יליד אוסייק.
לאחר מכן נעבור לעיר העתיקה ובה נבקר במבצר מהמאה ה -18 שנבנה על ידי האדריכל Maximilien Gosseau d'Hennef שעיצב את הבניינים האזרחיים והצבאיים של העיירה והעניק לה אחידות ארכיטקטונית מופלאה. לאחר מכן, נמשיך אל הכיכר המרכזית ובה נראה את אנדרטת השילוש הקדוש (Holy Trinity monument) . בחזרה לספינה, נתחיל להפליג לבלגרד.
לאחר ארוחת הערב, תיהנו מערב בידור על הסיפון.

יום 3 : בלגרד - אורסובה (ORSOVA)

הצטרפו אלינו לטיול אופציונלי בבלגרד, ערש התרבויות האוסטרו-הונגרית, העותומאנית והסלאבית.
נצא באוטובוס לביקור בבלגרד, בירת סרביה, שהיא גם אחת הערים העתיקות ביותר באירופה עם היסטוריה שחוזרת אחורה עד כ- 7000 שנים.
היא ממוקמת על מפגש נהר הסבא והדנובה, קרוב לפרוזדור "מורבה" המקשר בין מדינות הדנובה לבין הים האגאי. בעיירה יש מבצר היושב על גבי אחת הגבעות הגבוהות בבלגרד, כמו גם מרכז מסחרי ונמל.
נתחיל את הביקור שלנו עם סיור פנורמי מודרך בעיר, שבמהלכו תהיה לכם הזדמנות להתפעל מהתיאטרון הלאומי של בלגרד ומהמוזיאון הלאומי, הארמון המלכותי אשר כיום מאכלס את מועצת העיר של בלגרד, הארמון המלכותי העתיק ועוד. נעצור לביקור במקדש האורתודוקסי של סנט סבא.
בנייתה של כנסייה זו החלה בשנת 1939, אך עדיין העבודה בעיצומה, בהתחשב בעובדה שמלחמת העולם השנייה והדיקטטורה של טיטוס הפסיקו את בנייתה. הבנייה החלה שוב בשנת 2001 וממומנת באופן בלעדי על ידי תרומות.
נחזור למרכז העיר באוטובוס על מנת שתנצלו זמן פנוי לשוטט בעיר לפני שהמדריכים ייקחו אתכם  לפארק קלמגדן ((Kalemegdan Park, הפארק הגדול והיפה ביותר בעיר ובו ממוקם "מבצר בלגרד", המשקיף על מפגש נהר הדנובה ונהר הסבא. חזרה באוטובוס לספינה.
תיהנו מארוחת ערב וערב בידור סרבי מסורתי על הסיפון.  הספינה שלנו תתחיל לשוט אל עבר אורסובה.

יום 4 : אורסובה (רומניה)  - שערי הברזל - נובי סאד (סרביה)

הצטרפו אלינו לטיול אופציונלי לספא הרקולס  (Baile Herculane- Hercules' Spa) ואורסובה.
נצא באוטובוס למרכז הספא הרקולס. נתחיל בסיור פנורמי לאורך נהר סרנה (Cerna) , הזדמנות להתרשם מהפסל המרשים של הרקולס, כמו גם מכמה בניינים מרהיבים בסגנון בארוק.
תיהנו מזמן פנוי במרכז הספא, אחד המרחצאות התרמיות העתיקות ביותר באירופה שנבנתה על ידי הרומאים במאה ה- 2 לספירה. זו הייתה אחת מעיירות הספא האלגנטיות ביותר באירופה במאה ה -19 עד מלחמת העולם השנייה.
מי המינרלים של הספא התגלו ונוצלו על ידי חיילים של הלגיון הרומאי. בהשראת איכויות הריפוי של המים, הם קראו למקום " Aquas Herculi Sacras " (המים הקדושים של הרקולס). לפי האגדה, הרקולס האדיר, לאחר רחצה במימי המעיינות התרמיים, הרגיש העצמה בכוחותיו. אגדה נוספת מספרת שכאן הרקולס הביס את מדוזה, לאחר שהתרחץ במים המופלאים.
נעשה עצירה לקפה במלון מקומי ולאחר מכן נמשיך בסיור לאורסובה.
העיירה אורסובה ממוקמת על הגדה השמאלית של הדנובה, ליד שערי הברזל. בזמן הרומאים העיירה הייתה נמל ומבצר וקראו לה Dierna. תבקרו בקתדראלה הקתולית של אורסובה, שנבנתה בסגנון לא רגיל ובלתי-קונפורמיסט, הפנים שלה צובעו בצבעי מים על ידי האמן גבריאל פופה.
חזרה לסיפון הספינה לארוחת צהריים. הספינה תתחיל להפליג דרך שערי הברזל.
הערב תיהנו מארוחת ערב חגיגית על הסיפון - ערב הגאלה שלנו.

יום 5 : נובי סאד - אילוק (ILOK) - ווקובאר (VUKOVAR) - מוהאץ'

הצטרפו אלינו לביקור אופציונלי בנובי סאד, עיר הבירה של האזור האוטונומי של וויבודינה (Vojvodina), כמו גם בעיירת סרמסקי קרלובצ'י (Sremski Karlovci).
נצא באוטובוס לכיוון העיר נובי סאד. עיר הבירה של האזור האוטונומי של וויבודינה (Vojvodina), נובי סאד היא גם העיר השנייה בגודלה בסרביה,  לפי גודל אוכלוסייתה.
לעיר היסטוריה ארוכה ו"בעייתית" עקב העובדה שהייתה תחת שלטון של קלטים (Celtics) , רומאים, פרנקים, ברברים וטורקים עד שהפכה חלק מאימפריית הבסבורג. נוסדה על ידי הסרבים בשם "Petrovaradin" ואת השם נובי סאד (משמעות "נטייה חדשה") ניתן לה רשמית  בשנת  1748.
ההיסטוריה של העיר הפכה למסובכת יותר במהלך המאה ה -20, כאשר לאחר מלחמת העולם הראשונה, השטחים הבלקניים התאחדו והופרדו תחת שמות שונים, עד שבשנת 2006, העיר הפכה לבסוף לחלק מסרביה העצמאית.
נבקר במרכז העיר ברגל. העיר העתיקה האוסטרו-הונגרית, עם מבני הבארוק, גדלה סביב המבצרים העתיקים.  תוכלו לבקר בכנסייה האפיסקופלית, כמו גם בכנסייה אורתודוקסית לפני שנמשיך אל הרחוב הראשי לכיוון "כיכר החירות", שם נמצא בניין העירייה.
האוטובוס יחכה לכם ליד כיכר החירות כדי לסיים את הביקור עם סיור פנורמי במעלה השדרות הראשיות המובילות לספינה.
האוטובוס שלנו ימשיך לכפר הקטן של  Sremski Karlovci , שם נבקר בקתדראלה של סנט ניקולס, שנבנתה בסגנון בארוק טיפוסי ב-1758, ובית הספר התיכון הראשון אי פעם בסרביה מסוף המאה ה -18 ובו ספרייה ענקית. נתפעל מאחד המונומנטים המוכרים ביותר של העיר "מזרקת ארבעת האריות", שנבנתה ב-1799 כדי לחגוג את חנוכת מערכת המים הראשונה של העיר. נחזור לסיפון בנובי סאד.
בהמשך, נצא לסיור אופציונלי באילוק על מנת להכיר את העיר המדיאבלית וליהנות מטעימת מוצרים מקומיים.
הטיול שלנו יתחיל בביקור בעיר. אילוק היא עיירה קטנה ומבוצרת המשקיפה על הדנובה ומפורסמת כבר מאות שנים בזכות הכרמים המרהיבים שלה.
יש בעיר הוכחות מוחשיות רבות של חיים מתקופה הפרה-היסטוריה ומימי הביניים, עד היום ממשיכים לפרוח בעיר העתיקה הוכחות חדשות. החלקים העתיקים ביותר שנמצאו הם מתקופה הניאוליתית. תוכלו לראות שרידים רבים מהתקופה הרומית, כמו גם שפע של מורשת מימי הביניים, כולל שרידי בזיליקת פטרוס הקדוש מהמאה ה -13. תוכלו גם לבקר במרכז העיר ההיסטורי, בכנסייה ובמנזר של יוחנן הקדוש מקפיסטרנו, שנבנו במאה ה־14 וטירת Odescalchi. בטירה אפשר לבקר במוזיאון המציג את המורשת התרבותית וההיסטורית של העיר. תוכלו גם ליהנות מטעימות מספר מוצרים מקומיים. עם תום הסיור, נחזור לספינה שתמתין לנו בווקובאר.
לאחר ארוחת הערב, תוכלו ליהנות מערב בידור על הסיפון. הספינה שלנו תתחיל להפליג לעבר מוהאץ' לאורך הלילה.

יום 6 : מוהאץ' - קלוצ'ה (KALOCSA)

הצטרפו אלינו לטיול האופציונלי בפץ' (Pécs), היהלום של העיר בן 2000 שנה:
יציאה באוטובוס לכיוון פץ', העיר היפה בדרום הונגריה.
בליווי מדריך, נצא לביקור ברגל בעיר, נתחיל מכנסיית סנט פטרוס וסנט פול או "הבזיליקה" אשר היסודות הרומיים שלה מהמאה ה- 4. החזית הניאו-רומנטית הנוכחית שלה היא תוצאה של שיקום שנעשה  בין 1882 ל-1891, למרות שהיא שמרה על המבנה מימי הביניים וחללי הפנים הפוסט-רומנטיים. תוכלו גם לראות את אוצר הבזיליקה ואת הקריפטה.
הביקור ממשיך בנקרופוליס הנוצרית הקדומה. הקברים שם, המעוטרים בציורי קיר שמתארים סצנות נוצריות, נבנו מתחת לאדמה בחדרי קבורה כשמעליהם קפלות הנצחה. המקום הוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסקו מאז שנת 2000.
לאחר מכן, הסיור שלנו ממשיך לכיוון מרכז העיר, עם עצירה בבניין ה- Djami: במאה ה־13, הטורקים הרסו את כנסיית סנט ברתולומיאו והשתמשו באבניה כדי לבנות מסגד על פי הוראותיו של הפאשה גזי קאסים. פץ' שוחררה מהכיבוש התורכי בשנת 1868 והמסגד הפך שוב לכנסייה קתולית, למרות שהיא שומרת עדיין על מראה של מסגד טורקי ואפשר לראות כל מיני אלמנטים שעוד נשארו מהתקופה בכנסייה היום. תיהנו מזמן חופשי במרכז העיר לפני חזרתכם לספינה.
הצטרפו אלינו לטיול אופציונלי בפושטה, אזור הערבה של הונגריה:
נצא באוטובוס בליווי מדריך לכיוון פארק קיסקונסאג ( Kiskunsag Park) , בלב הפושטה. הפושטה היא ערבה רחבת ידיים, הנחשבת המערב הפרוע של הונגריה במאה ה -19 עם הבוקרים השומרים על עדרי בקר ענקיים. הפושטה הוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסקו מאז 1999.
נחווה נסיעה בעגלת צ'ראבאנס (Charabank), עגלת עץ מסורתית רתומה לסוסים ותיהנו מהנופים הנפלאים ועולם הצומח הבלתי רגיל של המקום המרהיב הזה.
במשך הביקור נזכה לצפות במופע רכיבה על סוסים תוך שאנו טועמים את ה-"Palinka" (משקה על בסיס שזיף) וכמה "POGACSA" (לחמניות מלוחות קטנות) כמו גם ממים מינרליים מרעננים.
ה-  Csikós, כלומר, הרועים ההונגרים הרוכבים על הסוסים לבושים בתלבושת הכחולה המסורתית, יזמינו אותכם לקחת חלק בהצגת משחקי המיומנות והיכולות שלהם. נחזור אל הספינה באוטובוס. הספינה שלנו תתחיל להפליג לכיוון בודפשט.

יום 7 : בודפשט

נגיע מוקדם בבוקר לבודפשט ונצא לסיור אופציונלי בעיר היפיפייה:
בליווי המדריך נצא לסיור פנורמי בבודפשט, הפנינה של הדנובה. קודם כל נפנה אל עבר גבעות של בודה ע"י חציית גשר השרשראות המפורסם ונעלה אל עבר רובע הטירה. נבקר בכנסיית מתיאס, הכנסייה העתיקה ביותר בעיר ואחת מהחשובות באירופה. נמשיך אל עבר פשט השוכנת באזור מישורי.
נבקר ברחבת כיכר הגיבורים, המרחצאות התרמיים המפורסמים, גן החיות הקלאסי, מצודת ויידהוניאד (Vajdahunyad), בזיליקת הקדוש סטפן ועוד. נצעד לאורך הנהר ונחלוף על פני אתרים מרכזיים רבים בעיר, בניין הפרלמנט המרשים ביניהם, בהחלט סיור מרתק. בתום הסיור נחזור לספינה.
אחר הצהריים יהיה חופשי לעשות כרצונכם או שתוכלו להצטרף לטיול אופציונלי לארמון גודולו
(Gödöllo Palace):
נצא באוטובוס לכיוון הארמון. בליווי המדריך, תוכלו לבקר בארמון המפואר, אחד הארמונות הבארוקיים ההונגריים החשובים ביותר, שהוזמן על ידי הרוזן Antal Grassalkovich. הטירה ידועה בעיקר כי היה אחד המגורים האהובים של הקיסרית סיסי, אשר אהבה להתרחק מהרשמיות של בית המלוכה הווינאי. הביקור ייקח אותכם דרך החדרים של הקיסרית עם העיטורים המקוריים, כולל לרוב אובייקטים בצבע סגול וטפטים, הצבע האהוב על הקיסרית. כמו כן תראו את כנסיית הטירה (מאחורי מסך זכוכית), המלתחה של ג'וזף הראשון, אולם ההכתרה הקטן, משרדו של פרנץ יוזף ועוד. בתום הסיור נחזור לספינה באוטובוס.
הערב, הצטרפו אלינו לסיור בבודפשט "בלילה" באוטובוס:
המדריך יראה לכם את הקסם של עיר הבירה ההונגרית עם העבר הסוער שלה אבל עשיר להפליא. למרות תהפוכות ההיסטוריה, בודפשט הצליחה לשמר ולהעיד על ירושה של שושלות וציוויליזציות. נתחיל לנסוע לכיוון הטירה או המצודה לתצפית מרשימה על העיר ועל PEST.
תתרשמו שוב מבניין הפרלמנט המפורסם ומגשר השרשראות לפני שנעבור לכיכר הגיבורים.
נמשיך לכיוון הפארק העירוני שם נטייל בשטח הטירה של Vajdahunyad, מבצר מימי הביניים מהאגדות עם צריחים וגשר שנבנה למעשה מתוך עץ וקרטון לתערוכת המילניום של 1896, כאמצעי להראות למבקרים את העבר האדריכלי העשיר של הונגריה. הטירה הייתה הצלחה כה גדולה שנבנתה מחדש מחומרים חזקים ועמידים יותר בשנת 1904. לפני החזרה לסיפון, האוטובוס שלנו ייסע לאורך הדנובה, על מנת שתוכלו ליהנות שוב מהנוף הנפלא מעל בודה, רובע הטירה ומבצר הדייגים.

יום 8 : בודפשט

נהנה מארוחת בוקר מפנקת בסגנון בופה, האחרונה על סיפון ספינת שייט הנהרות אותה נעזוב בשעה 09:00 בבוקר עם תום השייט.

 

 

בודפשט פנינת הדנובה ומעבר גשרי הברזל - BTU_PP

יציאהחזרהימיםטווח מחיריםספינההערות
13/5/2120/5/218החל מ €1705MS VivaldiSOLD OUT
22/6/2129/6/218החל מ €1439MS France
8/7/2115/7/218החל מ €1365MS L' Europe
7/9/2114/9/218החל מ €1439MS Vivaldi
14/5/2221/5/228החל מ €1725MS Vivaldi2022!!
8/9/2215/9/228החל מ €1725MS Vivaldi2022!!

לידיעתכם, ניתן להזמין דרכנו לילות בבתי מלון לפני ואחרי ההפלגה.

תנאי תשלום:
תשלום מקדמה בסך 30% לאדם להבטחת הקבינה עם העברת צילום דרכון. יתרת התשלום 45 יום לפני מועד היציאה.

דמי ביטול:
עד 60 ימי עבודה לפני היציאה יוחזר כל הסכום ששולם למעט מקדמה בלתי חוזרת בסך  60 לאדם.
מ- 59 ועד 51 ימי עבודה לפני היציאה - דמי ביטול בסך 40% מהמחיר.
מ- 50 ועד 30 ימי עבודה לפני היציאה - דמי ביטול בסך 50% מהמחיר.
מ- 29 ועד 3 ימי עבודה לפני היציאה - דמי ביטול בסך 75% מהמחיר.
פחות מ- 2 ימי עבודה לפני היציאה - דמי ביטול בסך 100% מהמחיר.